0312 502 05 42 | ARPANET

ODTÜ Bilim İnavasyon Merkezi – M.Kemal Mah.Dumlupınar Bulv.No:280/G Çankaya Ankara

ODTÜ Teknokent Bilişim ve İnovasyon merkezinde faaliyet gösteren Arpanet, makine öğrenimi ve yapay zeka alanında öncü çalışmalar yapmaktadır. Şirket, sesin yüksek doğrulukta yazıya çevrilmesi, duygusal analiz, haber kaynaklarının toplanması ve analizi, yüz tanıma ve çeviri gibi birçok hizmet sunmanın yanı sıra, plaka tanıma ve elektronik denetleme sistemleri alanında donanım ve yazılım geliştirmekte ve PLATÜRK markası altında plaka tanıma donanımları, hız ihlal tespit sistemleri, kırmızı ışık ihlal tespit sistemleri ve park ihlal tespit sistemleri gibi saha ürünlerini üretmektedir. Ayrıca, Türkiye’deki Emniyet Genel Müdürlüğü’nün tüm ülke genelinde kullandığı tek yazılımın geliştiricisidir ve plaka tanıma ve elektronik denetleme sistemleri ile akıllı trafik sistemleri alanında yurtiçi ve yurtdışında 264’ten fazla projeyle %65 pazar payına sahiptir.

Arpanet’in ürünleri arasında sesli içerikleri otomatik olarak metne dönüştüren Solab, yüksek performanslı görüntü işleme ve yüz tanıma hizmeti sunan Spook, milyonlarca web sitesi, sosyal medya platformu, blog, forum ve inceleme sitesinden veri toplamanızı sağlayan Pickerman, metin analizi ve sınıflandırma yapan Sentiment, dil çevrimi yapabilen Dragoman ve video konfreans sistemi olan Talky gibi çeşitli hizmetler yer almaktadır.

Spook, kurumsal düzeyde yüz tanıma çözümleri sunar ve yüksek performans ile düşük donanım gereksinimleri ile çalışır. Projede, yüzün tespit edilmesi, takip edilmesi, matematiksel değerlerinin çıkarılması ve yüz havuzu ile karşılaştırılması işlemleri birden fazla algoritma ile desteklenmektedir.

Spook, görüntü işleme alanında önemli bir rol oynayan dört fonksiyonelitesini bir arada sunar. (Görüntü sınıflandırma, nesne algılama, nesne benzerliği ve görüntü segmentasyonu.)

Projede, yapay zeka ve görüntü işleme teknolojisi kullanılarak, herhangi bir görüntü içeriğinin özellikleri tanımlanır ve bu özellikler, kaydedilen verilerle karşılaştırılarak analiz sonuçları sunulur.

Yapay zeka tabanlı Spook teknolojisi, derin öğrenme yöntemlerini kullanarak yüksek performanslı sonuçlar verir ve devlet, resmi kurumlar ve bakanlıklar gibi yerlerde birçok fayda sağlayabilir.

Solab, ses ve video dosyalarını otomatik olarak metne dönüştürerek transkripsiyon hizmeti sunan bir yazılımdır. Toplantılar, röportajlar, dersler, konuşmalar, televizyon ve radyo yayınları gibi sesli içerikleri hızlı ve kolay bir şekilde metne çevirir. Bu nedenle, kurumsal, eğitim, televizyon ve radyo kuruluşları, hukuk firmaları, araştırma firmaları, transkripsiyon ajansları, medya izleme, gazeteciler, araştırmacılar, video konferans, video yapımcıları, podcastler, avukatlar, koçlar, öğrenciler, pazarlamacılar, film yapımcıları gibi birçok sektörde kullanılabilir. Güvenlik kurumları telefon görüşmeleri, toplantılar ve diğer iletişim kanallarından elde edilen ses kayıtlarını incelemek için Solab’ı kullanabilirler.

Solab, manuel çeviri işleminden tasarruf etmenizi sağlayarak yaratıcı işlerinize odaklanmanızı ve çalışmalarınızı hızlı bir şekilde yayınlamanızı mümkün kılar. Ses dosyalarınızı yükleyin ve anında dökümü alın. Gelişmiş editör sayesinde çok kısa sürede yaklaşık %100 doğruluk elde edebilirsiniz. Ayrıca, multimedya dosyalarınızı erişilebilir, aranabilir ve daha ilgi çekici hale getirerek sesli içeriklerinizi daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Solab, 20’den fazla dil desteği sunar ve mp3, mp4, wav, mov, avi gibi onlarca farklı ses ve video formatını destekler. Ayrıca, YouTube, Vimeo, Dailymotion, Instagram, Twitter, Periscope, TikTok gibi 1000’lerce sitedeki içerikleri sadece adreslerini kullanarak metne çevirebilirsiniz.

Pickerman, milyonlarca web sitesi, sosyal medya platformu, blog, forum ve inceleme sitesinden veri toplamanızı sağlayan otomatik bir veri toplama aracıdır. Pickerman ile verilerinizi kullanıcı dostu arayüzü kullanarak kolayca kategorize edebilir ve etiketleyebilir, zaman içindeki trendleri ve değişiklikleri arayabilir ve yeni trendler keşfedebilirsiniz. Arzu edilen sonuçları bulmak için birden fazla filtreleme ve derin arama özelliğini kullanabilir, anahtar ölçümleri ölçebilir, kampanyaları analiz edebilir, markanızı rakiplerle karşılaştırabilir ve markanız hakkında yapılan konuşmaları takip edebilirsiniz.

Pickerman, negatif içerikler hakkında anında bildirimler sağlayarak potansiyel krizleri önlemenize ve marka itibarınızı yönetmenize yardımcı olur. Gelişmiş algoritması, gereksiz içeriği hariç tutarak sadece ilgili sonuçları görmenizi sağlar, böylece zaman ve çaba tasarrufu sağlar. Pickerman, özelleştirilebilir dinamik bir web tarayıcısı ve Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya platformları için tasarlanmış özel modüller de dahil olmak üzere farklı modüllerden oluşur. Genel olarak, Pickerman, marka itibarı yönetimi, sosyal medya takibi, müşteri etkileşimleri, rakip analizi ve satışları artırma gibi konularda kullanışlı bir araçtır.

Sentiment, metin analizinde öne çıkan bir sistemdir. Türkçe ve İngilizce dillerinde yüksek başarı oranları sunarak, metin analiz işlemlerini daha hızlı ve kolay hale getirir.

 

Sentiment, açık uçlu analizler yaparak insanların tutumları, davranışları, endişeleri, motivasyonları ve kültürleri hakkında bilgi edinmeyi sağlar. Sentiment’in en büyük faydalarından biri, insan gücüne bağımlı olan veri analiz işlemlerinin azaltılmasıdır.

Sentiment, kamu kuruluşları ve özel sektörde kullanılabilen bir üründür ve ses verilerinden elde edilen konuşma çıktılarının içerik, konu ve duygu bakımından sınıflandırılmasında da kullanılır. Sentiment yazılımı, sosyal medya, haber siteleri, bloglar, anketler ve e-postalar gibi birçok alanda kullanılmaktadır ve kurumlar, sentiment yazılımı sayesinde müşterilerinin veya hedef kitlelerinin duygu ve düşüncelerini anlayarak daha etkili stratejiler geliştirebilirler.

Talky, bilgisayar ortamında kişisel veya kurumsal iletişim kurmak, iş, eğitim, seminer, kurs veya aile toplantıları düzenlemek için yüksek kalitede ses ve görüntülü haberleşme sağlayan kişisel asistanınızdır.

Talky sadece toplantılarınızı düzenlemek ile kalmaz toplantılarınızı organize eder, notlarınızı tutar, toplantı ve notlarınızı diğer kullanıcılar ile ortak kullanmanızı sağlar. Talky ile bir veya birden çok kişi ile anlık mesajlaşma yapabilir, bir veya birden çok kişi ile sesli ve görüntülü görüşme yapabilir, webinar toplantılar düzenleyebilir, toplantı odaları oluşturup istediğiniz kişileri bu top- lantı odalarına davet edebilir ve interaktif toplantılar düzenleyebilirsiniz.

Platürk, ulusal plaka tanıma ve elektronik denetleme sistemlerinin tek bir yazılım altında yönetilmesini sağlayan bir platformdur. Sistem, saha donanımları ve yazılımları arasındaki rekabeti azaltarak kaliteyi arttırmakta ve ülke genelindeki araç geçişlerinin anlık olarak sorgulanabilmesini ve harita üzerinde simulasyonunu sağlamaktadır. Ayrıca, plakaların tespitinde SMS ve E-posta bildirimleri gibi çeşitli özellikler sunmaktadır. Sistem aynı zamanda, trafikteki anomalilerin tespiti için yapay zeka araştırmalarının yapılabileceği bir yapıya sahiptir. Diğer özellikleri arasında araç sayımı, hız ihlalleri tespiti, yüz tanıma gibi özellikler yer almaktadır. Saha, il merkezi ve ulusal merkez arasındaki enerji ve data kesintilerinde sıfır kayıplı senkronizasyon sağlamakta ve API desteği ile diğer sistemler ile bilgi paylaşımına imkan vermektedir.

Misyonumuz

Sunduğumuz çözüm ve hizmetlerle verimlilik, güvenlik ve performans açısından, müşterilerimizin yaptığı yatırımların karşılığını fazlasıyla almasını sağlamak ve ülkemize hem teknolojik hem de ekonomik anlamda değer katmak.

Vizyonumuz

Bizlerle aynı misyonu paylaşan çözüm ortaklarımızla birlikte, müşterilerimize projelerini rahatlıkla teslim edebilecekleri bir platform oluşturmak ve marka değeri sürekli artan, bilişim sektörüne yön veren bir firma olmak.

İlkelerimiz

Tüm faaliyet ve ilişkilerde etik kurallara bağlı kalmak. Müşterilerimizi varlık nedenimiz olarak görmek, haklarını gözetmek, katma değerli ve kaliteli hizmet sunarak müşteri memnuniyetini sağlamak. Değerlerinden kuşku duyulan kişi ve kuruluşlarla çalışmamak. Kaliteden hiçbir koşulda taviz vermemek. Yenilikçi ve vatansever bakış açımızdan ve dinamizmimizden ödün vermemek.

ISG Politikamız

Sunduğumuz hizmetlerde, müşterilerimizin, personelimizin ve diğer ilgili diğer şahısların sağlığını ve güvenliğini tehlikeye atacak durumları belirlemek ve gerekli tedbirleri almak,
İş sağlığı ve güvenliği konusunda müşterilerimizi, personelimizi ve diğer ilgili şahısların bilinçlenmesini sağlamak,
İş sağlığı ve güvenliği sistemimizi geliştirmek ve sürekli iyileştirmek, yürürlükteki İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yasal mevzuatlara uygun çalışmaktır, faaliyetlerimizde iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini belirlemek ve uygulatmaktır.

Çevre Politikamız

Çevre kirlenmesine etki eden şirket içi ve dışı etkenleri en aza indirmek,
Kaynakları etkin ve akılcı bir şekilde kullanmak,
Geri dönüşüm teknolojisi uygulamak,
Şirket içinde ve dışında çevre ile ilgili eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri organize etmek, bu tür faaliyetlere destek vermek,
Sürekli gelişmeyi sağlamak,
Mevcut yasalardan doğan yükümlülükleri yerine getirerek, bütün faaliyet sahalarında çevre bilincini sistematik ve düzenli bir şekilde sağlamak üzere Çevre Yönetim Sistemini benimsemek ve gereklerini yerine getirmek.

Bilgi Güvenliği Politikamız

ARPANET BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş. olarak, İthalat, ihracat, transit, gümrükleme gibi gümrük ve dış ticaret işlemlerini ve bu işlemlere ilişkin lojistik, depolama, muhasebe, finans ve bilgi işlem gibi faaliyetlerinin elektronik bilgi varlıkları ile bu varlıkları korumak amacıyla kullanıldığı bilgi güvenliği politikamız dahilinde,
Yürütülen faaliyetlerin etkin, doğru, hızlı ve güvenli olarak gerçekleştirilmesini temin etmeyi,
Tüm müşteri şartlarına ve yasal yükümlülüklere uyum sağlamayı,
Firmamıza, müşterilerimize, tedarikçi ve iş ortaklarımıza ait her türlü bilgi varlığının gizlilik, erişebilirlik ve bütünlükleri üzerindeki risklerin farkında olmak ve bu riskleri yönetmeyi,
Yürütülen faaliyetlerin etkin, doğru, hızlı ve güvenli olarak gerçekleştirilmesini temin etmeyi,
Yürütülen faaliyetlerin etkin, doğru, hızlı ve güvenli olarak gerçekleştirilmesini temin etmeyi amaçlıyoruz.

Kalite Politikamız

Müşterilerimizin kusursuz memnuniyetini ekip ruhuna sahip nitelikli iş gücümüzle, hizmette süratimizle, sürekli iyileşme çalışmalarımızla, en mükemmel hizmeti sunma anlayışımızla, yaratıcı, yenilikçi ve geliştirici kadromuzla, sektörde marka olma çabamızla; teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, anlatan, eğiten, sorulara ciddi ve doğru cevaplar veren, sorunlara çözüm olan, toplum değer ve prensiplerine sahip çıkan, tercih sebebi olan, öneri ve eleştiriye açık bir yazılım şirketi olarak sağlamak kalite politikasıdır.